Same Sky (Formerly CUI Devices) CPI-137-12T
Part No.:
CPI-137-12T
Manufacturer:
Same Sky (Formerly CUI Devices)
Category:
Alarms, Buzzers, and Sirens
Package:
Datasheet:
CPI-137-12T.pdf
Description:
BUZZER PIEZO 12V 13.90MM TH
Shipping
CPI-137-12T Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Series:
CPI
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Driver Circuitry:
Indicator, Internally Driven
Input Type:
DC
Voltage - Rated:
12 V
Voltage Range:
5 ~ 15V
Frequency:
3.8kHz
Technology:
Piezo
Operating Mode:
Single Tone
Duration:
Sound Pressure Level (SPL):
92dB @ 12V, 10cm
Current - Supply:
18mA
Port Location:
Top
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Approval Agency:
Ratings:
Washable
Ingress Protection:
Mounting Type:
Through Hole
Termination:
PC Pins
Size / Dimension:
0.547" Dia (13.90mm)