Sumida America Components Inc. CPFC74NP-PS10H2A15
Part No.:
CPFC74NP-PS10H2A15
Manufacturer:
Sumida America Components Inc.
Category:
Common Mode Chokes
Package:
Vertical, 4 Gull Wing
Datasheet:
CPFC74NP-PS10H2A15.pdf
Description:
CMC 1.5A 2LN 700 OHM SMD
Shipping
CPFC74NP-PS10H2A15 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Sumida America Components Inc.
Package/Case:
Vertical, 4 Gull Wing
Filter Type:
Power Line
Number of Lines:
2
Impedance @ Frequency:
700 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
DC Resistance (DCR) (Max):
1.5A
Voltage Rating - DC:
120mOhm (Typ)