Littelfuse Inc. CPC1009NTR
Part No.:
CPC1009NTR
Package:
4-SOP (0.150", 3.81mm)
Datasheet:
CPC1009NTR.pdf
Description:
SSR RELAY SPST-NO 150MA 0-100V
Shipping
CPC1009NTR Specifications
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Output Type:
AC, DC
Voltage - Input:
1.2VDC
Voltage - Load:
0 V ~ 100 V
Load Current:
150 mA
On-State Resistance (Max):
8 Ohms
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C