3M CP2-SA110-G1-KR
Part No.:
CP2-SA110-G1-KR
Manufacturer:
3M
Category:
Hard Metric, Standard
Package:
Datasheet:
CP2-SA110-G1-KR.pdf
Description:
CONN RECEPT 110POS 2MM PRESS-FIT
Shipping
CP2-SA110-G1-KR Specifications
Manufacturer:
3M
Series:
MetPak™ CP2
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Connector Type:
Receptacle, Female Sockets
Connector Style:
A 22
Number of Positions:
110
Number of Positions Loaded:
All
Pitch:
0.079" (2.00mm)