3M CP2-HC055-A1-KR
Part No.:
CP2-HC055-A1-KR
Manufacturer:
3M
Category:
Hard Metric, Standard
Package:
Datasheet:
CP2-HC055-A1-KR.pdf
Description:
CONN HEADER 55POS 2MM PRESS-FIT
Shipping
CP2-HC055-A1-KR Specifications
Manufacturer:
3M
Series:
MetPak™ CP2
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Connector Type:
Header, Male Pins
Connector Style:
C 11
Number of Positions:
55
Number of Positions Loaded:
All
Pitch:
0.079" (2.00mm)