3M CP2-HB095-A2-FJ
Part No.:
CP2-HB095-A2-FJ
Manufacturer:
3M
Category:
Hard Metric, Standard
Package:
Datasheet:
CP2-HB095-A2-FJ.pdf
Description:
CONN HEADER 95POS 2MM PRESS-FIT
Shipping
CP2-HB095-A2-FJ Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
3M
Series:
MetPak™ CP2
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Connector Type:
Header, Male Pins
Connector Style:
B 19
Number of Positions:
95
Number of Positions Loaded:
All
Pitch:
0.079" (2.00mm)