3M CP2-HA110-E1-TG30
Part No.:
CP2-HA110-E1-TG30
Manufacturer:
3M
Category:
Hard Metric, Standard
Package:
Datasheet:
CP2-HA110-E1-TG30.pdf
Description:
CONN HEADER 110POS 2MM PRESS-FIT
Shipping
CP2-HA110-E1-TG30 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
3M
Series:
MetPak™ CP2
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Connector Type:
Header, Male Pins
Connector Style:
A 22
Number of Positions:
110
Number of Positions Loaded:
All
Pitch:
0.079" (2.00mm)