TE Connectivity Raychem Cable Protection CP-229064-10-X
Part No.:
CP-229064-10-X
Manufacturer:
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Category:
Labels, Stickers, Decals - Blank
Package:
Datasheet:
CP-229064-10-X.pdf
Description:
LABEL ID PRODUCT
Shipping
CP-229064-10-X Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Series:
CP
Packaging:
10000 per Roll
Product Status:
Active
Label Type:
Die Cut
Printer Name:
Applications:
Color - Background:
Length:
Width:
Diameter - Label:
Location:
Material - Body:
For Use With/Related Products:
Thermal Transfer Printer
Material:
Polyester
Label Size:
0.90" x 0.25" (22.9mm x 6.4mm)