Fraenkische USA, LP COPA-H-10B
Part No.:
COPA-H-10B
Manufacturer:
Fraenkische USA, LP
Category:
Cable Supports and Fasteners
Package:
Datasheet:
COPA-H-10B.pdf
Description:
CBL CLIP C-TYPE BLACK FASTENER
Shipping
COPA-H-10B Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Fraenkische USA, LP
Series:
Fiplock®
Packaging:
Bulk
Product Status:
Discontinued at Digi-Key
Type:
Clip, C-Type
Type Attributes:
Hinged, Locking
Opening Size:
0.394" (10.00mm)
Mounting Type:
Fastener
Material:
Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Color:
Black
Length:
0.866" (22.00mm)
Width:
1.220" (30.99mm)
Height:
0.984" (25.00mm)
Panel Hole Size:
0.197" (5.00mm)