Taica North America Corporation COH-3114LVC-200-10
Part No.:
COH-3114LVC-200-10
Manufacturer:
Taica North America Corporation
Category:
Pads, Sheets
Package:
Datasheet:
COH-3114LVC-200-10.pdf
Description:
THERM PAD 200MMX200MM GRAY
Shipping
COH-3114LVC-200-10 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Series:
λGEL™ COH
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Usage:
Type:
Gel Pad, Sheet
Shape:
Square
Outline:
200.00mm x 200.00mm
Thickness:
0.0390" (0.991mm)
Material:
Silicone Gel
Adhesive:
Tacky - Both Sides
Backing, Carrier:
Color:
Gray
Thermal Resistivity:
Thermal Conductivity:
8.2W/m-K