Taica North America Corporation COH-1706-410-30
Part No.:
COH-1706-410-30
Manufacturer:
Taica North America Corporation
Category:
Pads, Sheets
Package:
Datasheet:
COH-1706-410-30.pdf
Description:
THERM PAD 410X410MM GRAY
Shipping
COH-1706-410-30 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Series:
λGEL™ COH
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Usage:
Type:
Gel Pad, Sheet
Shape:
Square
Outline:
410.00mm x 410.00mm
Thickness:
0.118" (3.00mm)
Material:
Silicone Gel
Adhesive:
Tacky - Both Sides
Backing, Carrier:
Color:
Gray
Thermal Resistivity:
Thermal Conductivity:
3.8W/m-K