Taica North America Corporation COH-1016LVC-200-30-1NT
Part No.:
COH-1016LVC-200-30-1NT
Manufacturer:
Taica North America Corporation
Category:
Pads, Sheets
Package:
Datasheet:
COH-1016LVC-200-30-1NT.pdf
Description:
THERM PAD 200MMX200MM WHT
Shipping
COH-1016LVC-200-30-1NT Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Series:
λGEL™ COH
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Usage:
Type:
Gel Pad, Sheet
Shape:
Square
Outline:
200.00mm x 200.00mm
Thickness:
0.118" (3.00mm)
Material:
Silicone Gel
Adhesive:
Tacky - One Side
Backing, Carrier:
Color:
White
Thermal Resistivity:
Thermal Conductivity:
1.9W/m-K