Varitronix COG-C144MVGL-01
Part No.:
COG-C144MVGL-01
Manufacturer:
Varitronix
Category:
LCD, OLED, Graphic
Package:
Datasheet:
COG-C144MVGL-01.pdf
Description:
GRAPHIC DISPLAY CSTN RGB 1.44"
Shipping
COG-C144MVGL-01 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Varitronix
Series:
Packaging:
Tray
Product Status:
Obsolete
Display Type:
CSTN - Color Super-Twisted Nematic
Display Mode:
Transmissive
Touchscreen:
Diagonal Screen Size:
1.44" (36.57mm)
Viewing Area:
28.10mm W x 28.20mm H