Raltron Electronics CO2520-0.032768-3.3-50-X-TR
Part No.:
CO2520-0.032768-3.3-50-X-TR
Manufacturer:
Raltron Electronics
Category:
Oscillators
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
CO2520-0.032768-3.3-50-X-TR.pdf
Description:
XTAL OSC XO 32.768KHZ HCMOS SMD
Shipping
CO2520-0.032768-3.3-50-X-TR Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Raltron Electronics
Series:
CO2520
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Base Resonator:
Crystal
Type:
XO (Standard)
Frequency:
32.768 kHz
Function:
Enable/Disable
Output:
CMOS
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
240µA
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)