Visual Communications Company - VCC CNX722C200FVT
Part No.:
CNX722C200FVT
Manufacturer:
Visual Communications Company - VCC
Category:
Panel Indicators, Pilot Lights
Package:
Datasheet:
CNX722C200FVT.pdf
Description:
IND PMI 22MM RED FLEXVOLT SOLDER
Shipping
CNX722C200FVT Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Series:
CNX 722FV
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
LED
Lamp Color:
Red
Lens Color:
Lens Transparency:
Ratings:
DC
Voltage:
5V ~ 28V
Current:
20mA
Panel Cutout Shape:
Round
Panel Cutout Dimensions:
0.88" (22.35mm)
Lens Size:
25.60mm Dia