Same Sky (Formerly CUI Devices) CMS-251452-28SP
Part No.:
CMS-251452-28SP
Manufacturer:
Same Sky (Formerly CUI Devices)
Category:
Speakers
Package:
Datasheet:
CMS-251452-28SP.pdf
Description:
SPEAKER, 28 X 28 MM, 10.8 MM DEE
Shipping
CMS-251452-28SP Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Series:
CMS
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Technology:
Magnetic
Type:
General Purpose
Frequency Range:
150 Hz ~ 20 kHz
Frequency - Self Resonant:
270Hz
Impedance:
8 Ohms
Efficiency - dBA:
82.00
Efficiency - Testing:
1W/500mm
Efficiency - Type:
Sound Pressure Level (SPL)
Power - Rated:
2 W
Power - Max:
3 W
Port Location:
Top
Shape:
Round, Square Frame
Material - Cone:
Foam
Material - Magnet:
Nd-Fe-B
Ingress Protection:
Ratings:
Termination:
Solder Tabs
Size / Dimension:
1.102" L x 1.102" W (28.00mm x 28.00mm)