Same Sky (Formerly CUI Devices) CMS-18132-18SP
Part No.:
CMS-18132-18SP
Datasheet:
CMS-18132-18SP.pdf
Description:
SPEAKER 8OHM 1W TOP PORT 95DB
Shipping
CMS-18132-18SP Specifications
Frequency Range:
400 Hz ~ 10 kHz
Frequency - Self Resonant:
500Hz
Impedance:
8 Ohms
Efficiency - dBA:
95.00
Efficiency - Testing:
1W/100mm
Power - Rated:
1 W
Power - Max:
1.2 W
Material - Cone:
Polyetheretherketone (PEEK)
Termination:
Solder Pads
Size / Dimension:
0.709" L x 0.512" W (18.00mm x 13.00mm)