Same Sky (Formerly CUI Devices) CMS-16093-076L100A-67
Part No.:
CMS-16093-076L100A-67
Datasheet:
CMS-16093-076L100A-67.pdf
Description:
SPEAKER 6OHM 700MW TOP PORT 90DB
Shipping
CMS-16093-076L100A-67 Specifications
Frequency Range:
100 Hz ~ 20 kHz
Frequency - Self Resonant:
600Hz
Impedance:
6 Ohms
Efficiency - dBA:
90.00
Efficiency - Testing:
700mW/100mm
Power - Rated:
700 mW
Power - Max:
1 W
Termination:
Wire Leads with Connector
Size / Dimension:
0.630" L x 0.354" W (16.00mm x 9.00mm)