Same Sky (Formerly CUI Devices) CMS-151135-076L100
Part No.:
CMS-151135-076L100
Datasheet:
CMS-151135-076L100.pdf
Description:
SPEAKER 6OHM 700MW TOP PORT 92DB
Shipping
CMS-151135-076L100 Specifications
Frequency Range:
100 Hz ~ 20 kHz
Frequency - Self Resonant:
600Hz
Impedance:
6 Ohms
Efficiency - dBA:
92.00
Efficiency - Testing:
700mW/100mm
Power - Rated:
700 mW
Power - Max:
1 W
Size / Dimension:
0.591" L x 0.433" W (15.00mm x 11.00mm)