Same Sky (Formerly CUI Devices) CMS-151125-078L100-67
Part No.:
CMS-151125-078L100-67
Datasheet:
CMS-151125-078L100-67.pdf
Description:
SPEAKER 8OHM 700MW TOP PORT 91DB
Shipping
CMS-151125-078L100-67 Specifications
Frequency Range:
100 Hz ~ 20 kHz
Frequency - Self Resonant:
700Hz
Impedance:
8 Ohms
Efficiency - dBA:
91.00
Efficiency - Testing:
700mW/100mm
Power - Rated:
700 mW
Power - Max:
1 W
Ingress Protection:
IP67 - Dust Tight, Waterproof
Size / Dimension:
0.591" L x 0.433" W (15.00mm x 11.00mm)