Cornell Dubilier Knowles CMR08F913JOAR
Part No.:
CMR08F913JOAR
Datasheet:
CMR08F913JOAR.pdf
Description:
CAP MICA 91000PF 100V RADIAL
Shipping
CMR08F913JOAR Specifications
Capacitance:
0.091 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
100 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lead Spacing:
1.051" (26.70mm)
Size / Dimension:
1.500" L x 0.500" W (38.10mm x 12.70mm)
Height - Seated (Max):
0.941" (23.90mm)