Cornell Dubilier Knowles CMR08F913FPAR
Part No.:
CMR08F913FPAR
Datasheet:
CMR08F913FPAR.pdf
Description:
CMR MICA
Shipping
CMR08F913FPAR Specifications
Capacitance:
0.091 µF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
100 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Lead Spacing:
1.051" (26.70mm)
Size / Dimension:
1.500" L x 0.500" W (38.10mm x 12.70mm)
Height - Seated (Max):
0.941" (23.90mm)