Cornell Dubilier Knowles CMR08F823JOAR
Part No.:
CMR08F823JOAR
Datasheet:
CMR08F823JOAR.pdf
Description:
CAP MICA 82000PF 100V RADIAL
Shipping
CMR08F823JOAR Specifications
Capacitance:
0.082 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
100 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lead Spacing:
1.051" (26.70mm)
Size / Dimension:
1.480" L x 0.461" W (37.60mm x 11.70mm)
Height - Seated (Max):
0.917" (23.30mm)