Cornell Dubilier Knowles CMR08F823GPAP
Part No.:
CMR08F823GPAP
Datasheet:
CMR08F823GPAP.pdf
Description:
CMR MICA
Shipping
CMR08F823GPAP Specifications
Capacitance:
0.082 µF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
100 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Lead Spacing:
1.051" (26.70mm)
Size / Dimension:
1.480" L x 0.461" W (37.60mm x 11.70mm)
Height - Seated (Max):
0.917" (23.30mm)