Cornell Dubilier Knowles CMR08F623FPCR
Part No.:
CMR08F623FPCR
Datasheet:
CMR08F623FPCR.pdf
Description:
CMR MICA
Shipping
CMR08F623FPCR Specifications
Capacitance:
0.062 µF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
300 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Lead Spacing:
1.051" (26.70mm)
Size / Dimension:
1.469" L x 0.449" W (37.30mm x 11.40mm)
Height - Seated (Max):
0.917" (23.30mm)