Cornell Dubilier Knowles CMR08F513JPDP
Part No.:
CMR08F513JPDP
Datasheet:
CMR08F513JPDP.pdf
Description:
CMR MICA
Shipping
CMR08F513JPDP Specifications
Capacitance:
0.051 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
500 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Lead Spacing:
1.051" (26.70mm)
Size / Dimension:
1.480" L x 0.469" W (37.60mm x 11.90mm)
Height - Seated (Max):
0.917" (23.30mm)