Cornell Dubilier Knowles CMR08F473GPDR
Part No.:
CMR08F473GPDR
Datasheet:
CMR08F473GPDR.pdf
Description:
CMR MICA
Shipping
CMR08F473GPDR Specifications
Capacitance:
0.047 µF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
500 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Lead Spacing:
1.051" (26.70mm)
Size / Dimension:
1.469" L x 0.449" W (37.30mm x 11.40mm)
Height - Seated (Max):
0.909" (23.10mm)