Cornell Dubilier Knowles CMR08F433FODM
Part No.:
CMR08F433FODM
Datasheet:
CMR08F433FODM.pdf
Description:
CAP MICA 43000PF 500V RADIAL
Shipping
CMR08F433FODM Specifications
Capacitance:
0.043 µF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
500 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lead Spacing:
1.051" (26.70mm)
Size / Dimension:
1.461" L x 0.421" W (37.10mm x 10.70mm)
Height - Seated (Max):
0.909" (23.10mm)