Cornell Dubilier Knowles CMR08F393GPDR
Part No.:
CMR08F393GPDR
Datasheet:
CMR08F393GPDR.pdf
Description:
CMR MICA
Shipping
CMR08F393GPDR Specifications
Capacitance:
0.039 µF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
500 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Lead Spacing:
1.051" (26.70mm)
Size / Dimension:
1.449" L x 0.402" W (36.80mm x 10.20mm)
Height - Seated (Max):
0.902" (22.90mm)