Cornell Dubilier Knowles CMR08F333FODP
Part No.:
CMR08F333FODP
Datasheet:
CMR08F333FODP.pdf
Description:
CAP MICA 33000PF 500V RADIAL
Shipping
CMR08F333FODP Specifications
Capacitance:
0.033 µF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
500 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lead Spacing:
1.051" (26.70mm)
Size / Dimension:
1.441" L x 0.358" W (36.60mm x 9.10mm)
Height - Seated (Max):
0.890" (22.60mm)