Cornell Dubilier Knowles CMR08F303FPDR
Part No.:
CMR08F303FPDR
Datasheet:
CMR08F303FPDR.pdf
Description:
CMR MICA
Shipping
CMR08F303FPDR Specifications
Capacitance:
0.03 µF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
500 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Lead Spacing:
1.051" (26.70mm)
Size / Dimension:
1.441" L x 0.350" W (36.60mm x 8.90mm)
Height - Seated (Max):
0.890" (22.60mm)