Cornell Dubilier Knowles CMR08F273FPDM
Part No.:
CMR08F273FPDM
Datasheet:
CMR08F273FPDM.pdf
Description:
CMR MICA
Shipping
CMR08F273FPDM Specifications
Capacitance:
0.027 µF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
500 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Lead Spacing:
1.051" (26.70mm)
Size / Dimension:
1.429" L x 0.331" W (36.30mm x 8.40mm)
Height - Seated (Max):
0.882" (22.40mm)