Cornell Dubilier Knowles CMR08F243GODM
Part No.:
CMR08F243GODM
Datasheet:
CMR08F243GODM.pdf
Description:
CAP MICA 24000PF 500V RADIAL
Shipping
CMR08F243GODM Specifications
Capacitance:
0.024 µF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
500 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lead Spacing:
1.051" (26.70mm)
Size / Dimension:
1.429" L x 0.319" W (36.30mm x 8.10mm)
Height - Seated (Max):
0.882" (22.40mm)