Cornell Dubilier Knowles CMR07F912JODP
Part No.:
CMR07F912JODP
Datasheet:
CMR07F912JODP.pdf
Description:
CAP MICA 9100PF 500V RADIAL
Shipping
CMR07F912JODP Specifications
Capacitance:
9100 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
500 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Mounting Type:
Through Hole
Lead Spacing:
0.425" (10.80mm)
Features:
General Purpose
Size / Dimension:
0.791" L x 0.331" W (20.10mm x 8.40mm)
Height - Seated (Max):
0.882" (22.40mm)