Cornell Dubilier Knowles CMR07F912FPDP
Part No.:
CMR07F912FPDP
Datasheet:
CMR07F912FPDP.pdf
Description:
CMR MICA
Shipping
CMR07F912FPDP Specifications
Capacitance:
9100 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
500 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Lead Spacing:
0.425" (10.80mm)
Size / Dimension:
0.791" L x 0.331" W (20.10mm x 8.40mm)
Height - Seated (Max):
0.882" (22.40mm)