Cornell Dubilier Knowles CMR07F682JPDP
Part No.:
CMR07F682JPDP
Datasheet:
CMR07F682JPDP.pdf
Description:
CMR MICA
Shipping
CMR07F682JPDP Specifications
Capacitance:
6800 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
500 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Mounting Type:
Through Hole
Lead Spacing:
0.425" (10.80mm)
Features:
General Purpose
Size / Dimension:
0.780" L x 0.299" W (19.80mm x 7.60mm)
Height - Seated (Max):
0.870" (22.10mm)