Cornell Dubilier Knowles CMR07F682FODR
Part No.:
CMR07F682FODR
Datasheet:
CMR07F682FODR.pdf
Description:
CAP MICA 6800PF 500V RADIAL
Shipping
CMR07F682FODR Specifications
Capacitance:
6800 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
500 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lead Spacing:
0.425" (10.80mm)
Size / Dimension:
0.780" L x 0.299" W (19.80mm x 7.60mm)
Height - Seated (Max):
0.870" (22.10mm)