Cornell Dubilier Knowles CMR07F512FPDP
Part No.:
CMR07F512FPDP
Datasheet:
CMR07F512FPDP.pdf
Description:
CMR MICA
Shipping
CMR07F512FPDP Specifications
Capacitance:
5100 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
500 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Lead Spacing:
0.425" (10.80mm)
Size / Dimension:
0.780" L x 0.280" W (19.80mm x 7.10mm)
Height - Seated (Max):
0.858" (21.80mm)