Cornell Dubilier Knowles CMR07F203GODR
Part No.:
CMR07F203GODR
Datasheet:
CMR07F203GODR.pdf
Description:
CAP MICA 20000PF 500V RADIAL
Shipping
CMR07F203GODR Specifications
Capacitance:
0.02 µF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
500 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C