Cornell Dubilier Knowles CMR07F203FODP
Part No.:
CMR07F203FODP
Datasheet:
CMR07F203FODP.pdf
Description:
CAP MICA 20000PF 500V RADIAL
Shipping
CMR07F203FODP Specifications
Capacitance:
0.02 µF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
500 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C