Cornell Dubilier Knowles CMR07F183JPDR
Part No.:
CMR07F183JPDR
Datasheet:
CMR07F183JPDR.pdf
Description:
CMR MICA
Shipping
CMR07F183JPDR Specifications
Capacitance:
0.018 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
500 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Mounting Type:
Through Hole
Lead Spacing:
0.425" (10.80mm)
Features:
General Purpose
Size / Dimension:
0.819" L x 0.429" W (20.80mm x 10.90mm)
Height - Seated (Max):
0.909" (23.10mm)