Cornell Dubilier Knowles CMR07F183GPDR
Part No.:
CMR07F183GPDR
Datasheet:
CMR07F183GPDR.pdf
Description:
CMR MICA
Shipping
CMR07F183GPDR Specifications
Capacitance:
0.018 µF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
500 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Lead Spacing:
0.425" (10.80mm)
Size / Dimension:
0.819" L x 0.429" W (20.80mm x 10.90mm)
Height - Seated (Max):
0.909" (23.10mm)