Cornell Dubilier Knowles CMR07F183FODM
Part No.:
CMR07F183FODM
Datasheet:
CMR07F183FODM.pdf
Description:
CAP MICA 18000PF 500V RADIAL
Shipping
CMR07F183FODM Specifications
Capacitance:
0.018 µF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
500 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lead Spacing:
0.425" (10.80mm)
Size / Dimension:
0.819" L x 0.429" W (20.80mm x 10.90mm)
Height - Seated (Max):
0.909" (23.10mm)