Cornell Dubilier Knowles CMR07F163FPDP
Part No.:
CMR07F163FPDP
Datasheet:
CMR07F163FPDP.pdf
Description:
CMR MICA
Shipping
CMR07F163FPDP Specifications
Capacitance:
0.016 µF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
500 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Lead Spacing:
0.425" (10.80mm)
Size / Dimension:
0.819" L x 0.409" W (20.80mm x 10.40mm)
Height - Seated (Max):
0.902" (22.90mm)