Cornell Dubilier Knowles CMR07F153GODM
Part No.:
CMR07F153GODM
Datasheet:
CMR07F153GODM.pdf
Description:
CAP MICA 15000PF 500V RADIAL
Shipping
CMR07F153GODM Specifications
Capacitance:
0.015 µF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
500 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lead Spacing:
0.425" (10.80mm)
Size / Dimension:
0.811" L x 0.390" W (20.60mm x 9.90mm)
Height - Seated (Max):
0.902" (22.90mm)