Cornell Dubilier Knowles CMR07F133JPDM
Part No.:
CMR07F133JPDM
Datasheet:
CMR07F133JPDM.pdf
Description:
CMR MICA
Shipping
CMR07F133JPDM Specifications
Capacitance:
0.013 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
500 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Lead Spacing:
0.425" (10.80mm)
Size / Dimension:
0.811" L x 0.370" W (20.60mm x 9.40mm)
Height - Seated (Max):
0.890" (22.60mm)