Cornell Dubilier Knowles CMR07F133JODP
Part No.:
CMR07F133JODP
Datasheet:
CMR07F133JODP.pdf
Description:
CAP MICA 13000PF 500V RADIAL
Shipping
CMR07F133JODP Specifications
Capacitance:
0.013 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
500 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lead Spacing:
0.425" (10.80mm)
Size / Dimension:
0.811" L x 0.370" W (20.60mm x 9.40mm)
Height - Seated (Max):
0.890" (22.60mm)