Cornell Dubilier Knowles CMR07F123JPDR
Part No.:
CMR07F123JPDR
Datasheet:
CMR07F123JPDR.pdf
Description:
CMR MICA
Shipping
CMR07F123JPDR Specifications
Capacitance:
0.012 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
500 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Lead Spacing:
0.425" (10.80mm)
Size / Dimension:
0.799" L x 0.358" W (20.30mm x 9.10mm)
Height - Seated (Max):
0.890" (22.60mm)