Cornell Dubilier Knowles CMR07F113FPDP
Part No.:
CMR07F113FPDP
Datasheet:
CMR07F113FPDP.pdf
Description:
CMR MICA
Shipping
CMR07F113FPDP Specifications
Capacitance:
0.011 µF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
500 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Lead Spacing:
0.425" (10.80mm)
Size / Dimension:
0.799" L x 0.350" W (20.30mm x 8.90mm)
Height - Seated (Max):
0.890" (22.60mm)