Cornell Dubilier Knowles CMR07F103GODP
Part No.:
CMR07F103GODP
Datasheet:
CMR07F103GODP.pdf
Description:
CAP MICA 10000PF 500V RADIAL
Shipping
CMR07F103GODP Specifications
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
500 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lead Spacing:
0.425" (10.80mm)
Size / Dimension:
0.799" L x 0.339" W (20.30mm x 8.60mm)
Height - Seated (Max):
0.890" (22.60mm)